Slavkovské pivo

V našem pivovaru pro Vás vyrábíme nejen typicky česká piva, ale i piva různých druhů a stylů, spodně i svrchně kvašená.

Samozřejmostí je, že piva jsou vařena jen z přírodních a kvalitních surovin. Piva se k Vám dostávají v té nejlepší možné přírodní formě, což znamená bez filtrace a pasterizace.

Kromě piv ve stálé nabídce střídavě nabízíme také různé pivní speciály.

Slavkovská piva ve stálé nabídce

SLAVKOVSKÁ DESÍTKA

Slavkovský pivovar

Pivo – světlé výčepní, obsah alkoholu: 4 % obj., EPM: 10 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Nejedná se o běžný průmyslový výčepní druh piva, nýbrž o charakterově důstojnou desítku. Svojí světlou barvou a sněhovou pěnou, kterou doplňuje jemná chmelová hořkost, je vhodná nejen ke každodenní konzumaci. Slavkovská desítka překvapuje jemností, vyvážeností a nečekaně i svým plnějším tělem. Tohle pivo nemusí jen hasit letní žízeň, nýbrž může sloužit jako společník celého večera. V kombinaci s jídlem se krásně snoubí s lehkými saláty či bezmasými předkrmy.

SLAVKOVSKÝ LEŽÁK ZA STUDENA CHMELENÝ

Slavkovský pivovar

Pivo – světlý ležák, obsah alkoholu: 4,4 % obj., EPM: 14 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Světlý ležák, který jsme nachmelili odrůdou Sládek a pro zvýraznění chmelového aroma ještě přidali německou odrůdu Spalter Select jak na varně, tak i za studena do tanku. Studeně chmelená piva získávají svou charakteristickou vůni z chmele či jeho modifikací, který se přidává ve studeném úseku výroby, podle toho označení studené chmelení. Naše verze nabízí příjemné plnější tělo, intenzivní hořkost a svěží aroma.

SLAVKOVSKÁ DVANÁCTKA

Slavkovský pivovar

Pivo – světlý ležák, obsah alkoholu: 5 % obj., EPM: 12 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Klasický zástupce českého ležáku, který je vařen léty osvědčeným způsobem, tedy dekokcí na dva rmuty. Zlatavá barva s bílou smetanově hustou pěnou a chmelovou vůni jde ruku v ruce s plností a velmi příjemnou doznívající hořkostí a řízem. Ve spojení s tradiční českou kuchyní nemůže tento ležák nikdy zevšednět. Zajímavé může být spojení nejen s obligátním kaprem, ale i tuňákem či lososem. Důležitým faktem ovšem zůstává nevhodnost tohoto piva při vaření. Dobrý kuchař nepoužije ve své kuchyni ležák, nechá jej číšníkovi, aby jej vhodně spároval hostům s jídlem.

TITANIC BEER TIME

Slavkovský pivovar

Pivo – polotmavý ležák, obsah alkoholu: 4,4 % obj., EPM: 11 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Polotmavý ležák uvařený, původně jednorázově, v roce 2014 ve spolupráci s brněnskou kapelou Titanic. Středně hořké pivo s hustou bílou pěnou s velice příjemnou vůní chmele a lehkými tóny karamelu. Plné tělo, nižší říz a vysoká pitelnost tohoto piva svádí k opakovanému napití. Polotmavé ležáky se doplňují s tomatovými omáčkami a s pokrmy, kde se nešetří oreganem, bazalkou, fenyklem nebo perníkem.

SLAVKOVSKÝ KANCLÉŘ

Slavkovský pivovar

Pivo – tmavé silné, obsah alkoholu: 5,5 % obj., EPM: 13 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Tmavé, spodně kvašené pivo, vyrobeno ze 4 druhů sladu, které je díky vyššímu extraktu řazené již mezi speciály. V doprovodu vyzrálého sýra či čokoládových dezertů Vás tento tmavý gentleman mile překvapí svojí jemností a vyvážeností. V současnu tmavá piva renesanci v konzumaci rozhodně nezažívají, nicméně věřte, že nejeden šéfkuchař na ně nedá dopustit. Bez soli a tmavého piva to nebude nikdy ono.

Pivní speciály 2023

První čtvrtletí roku:

SLAVKOVSKÁ TMAVÁ DESÍTKA

POCTIVEJ BOCK

SLAVKOVSKÝ EXPORT

Druhé čtvrtletí roku:

SLAVKOVSKÉ BÍLÉ

SLAVKOVSKÝ PALE ALE

Třetí čtvrtletí roku:

SLAVKOVSKÝ HELLES

SLAVKOVSKÝ PILS

SLAVKOVSKÝ MÜNCHENER DUNKEL

SLAVKOVSKÝ KAŠTAN

Čtvrté čtvrtletí roku:

BIERE DE L EMPEREUR

SLAVKOVSKÝ LEŽÁK S MEDEM

Podrobnosti >

Máte zájem čepovat slavkovské pivo?

Máte-li zájem čepovat naše pivo, kontaktujte naše obchodní oddělení.

Tel.: +420 702 056 843

E-mail: obchod@slavkovskypivovar.cz