Pivovar

Slavkovské pivo

V našem pivovaru pro Vás vyrábíme nejen typicky česká piva, ale i piva různých druhů a stylů, spodně i svrchně kvašená.

Samozřejmostí je, že piva jsou vařena jen z přírodních a kvalitních surovin. Piva se k Vám dostávají v té nejlepší možné přírodní formě, což znamená bez filtrace a pasterizace.

Kromě piv ve stálé nabídce střídavě nabízíme také různé pivní speciály.

Piva ve stálé nabídce

Slavkovský pivovar

SLAVKOVSKÁ DESÍTKA

Pivo – světlé výčepní, obsah alkoholu: 4 % obj., EPM: 10 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Nejedná se o běžný průmyslový výčepní druh piva, nýbrž o charakterově důstojnou desítku. Svojí světlou barvou a sněhovou pěnou, kterou doplňuje jemná chmelová hořkost, je vhodná nejen ke každodenní konzumaci. Slavkovská desítka překvapuje jemností, vyvážeností a nečekaně i svým plnějším tělem. Tohle pivo nemusí jen hasit letní žízeň, nýbrž může sloužit jako společník celého večera. V kombinaci s jídlem se krásně snoubí s lehkými saláty či bezmasými předkrmy.

Slavkovský pivovar

SLAVKOVSKÁ DVANÁCTKA

Pivo – světlý ležák, obsah alkoholu: 5 % obj., EPM: 12 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelet

Klasický zástupce českého ležáku, který je vařen léty osvědčeným způsobem, tedy dekokcí na dva rmuty. Zlatavá barva s bílou smetanově hustou pěnou a chmelovou vůni jde ruku v ruce s plností a velmi příjemnou doznívající hořkostí a řízem. Ve spojení s tradiční českou kuchyní nemůže tento ležák nikdy zevšednět. Zajímavé může být spojení nejen s obligátním kaprem, ale i tuňákem či lososem. Důležitým faktem ovšem zůstává nevhodnost tohoto piva při vaření. Dobrý kuchař nepoužije ve své kuchyni ležák, nechá jej číšníkovi, aby jej vhodně spároval hostům s jídlem.

Slavkovský pivovar

SLAVKOVSKÝ KANCLÉŘ

Pivo – tmavé speciální, obsah alkoholu: 5,5 % obj., EPM: 13 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Tmavé, spodně kvašené pivo, vyrobeno ze 4 druhů sladu, které je díky vyššímu extraktu řazené již mezi speciály. V doprovodu vyzrálého sýra či čokoládových dezertů Vás tento tmavý gentleman mile překvapí svojí jemností a vyvážeností. V současnu tmavá piva renesanci v konzumaci rozhodně nezažívají, nicméně věřte, že nejeden šéfkuchař na ně nedá dopustit. Bez soli a tmavého piva to nebude nikdy ono.

Slavkovský pivovar

BIÈRE DE L´EMPEREUR

Pivo - polotmavé speciální svrchně kvašené, obsah alkoholu: 5,5 % obj., EPM: 13 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Svrchně kvašený 13% speciál zlatohnědé barvy připomínající východ slavkovského slunce v den památné bitvy u Slavkova roku 1805. Jemná chmelová vůně s plným sladovým tělem a doznívajícím nakuřovaným tónem muže být připodobněna k doutnající dělové hlavni. Vařeno ze čtyř druhů ječných sladů a kvašeno původním způsobem za použití svrchních kvasnic. Svým nakuřovaným podtónem je tohle pivo esem v rukávu každého kuchaře. Bière de l ´Empereur je skvělým partnerem k uzeným žebrům, šunce, kachnímu konfitu, plněným bramborovým knedlíkům či čokoládovým moučníkům.

Slavkovský pivovar

SLAVKOVSKÝ TNT ALE

Pivo - světlé speciální svrchně kvašené, obsah alkoholu: 5,8 % obj., EPM: 14 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Svrchně kvašený speciál pyšnící se zlatavou medovou barvou a hustou krémovou pěnou. Střední hořkost, nižší říz, příjemné tóny granátového jablka s hřejivým karamelovým kontrastem. Při výrobě tohoto piva byl použit speciální slad Pale Ale a především neobyčejná odrůda chmele T.N.T. Tento druh chmele se vyznačuje vskutku neobvyklou chutí a svébytným aromatem. Chmelová hořkost kontrastuje výborně s aromatickými kořeněnými pokrmy, minutkovým masem, Burgery a sýry s plísní na povrchu.

Slavkovský pivovar

AUSTERLITZ IPA

Pivo - světlé speciální svrchně kvašené, obsah alkoholu: 5,8 % obj., EPM: 14 % hm.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Pivo s mandlově měděnou zlatavou barvou, která umocňuje duchaplný svéráz slavkovské verze tohoto dnes již domestikovaného pivního stylu. Austerlitz IPA je snad věrohodným ekvivalentem tohoto zahraničního pivního fenoménu. Ve vůni dominuje citrusový tón s tropickým ovocem, angreštem a sladkou lesní jahodou, který střídá borovicová zemitost zakončená lehce pikantnějším charakterem. Vyvážená hořkost kulminuje s plnějším tělem a vydatně překvapující pitelností. V gastronomii lze toto pivo snoubit s kořeněnými pokrmy, s vyzrálým hovězím masem, burgery, ale i jako součást silných demi-glace a BBQ omáček.

Máte zájem čepovat naše pivo?

Máte-li zájem čepovat naše pivo, kontaktujte naše obchodní oddělení.

Tel.: 702 056 843

E-mail: obchod@slavkovskypivovar.cz

Pivní speciály

Jaro

SLAVKOVSKÝ VÍDEŇSKÝ SPECIÁL

Léto

SLAVKOVSKÝ HELLES

Podzim

SLAVKOVSKÝ KAŠTAN

Zima

SLAVKOVSKÝ NAKUŘOVANÝ LEŽÁK

Detailní popis