Pivní speciály

Jaro

SLAVKOVSKÝ VÍDEŇSKÝ SPECIÁL

Pivo – světlý speciál 14%, obsah alkoholu: 6 % obj.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Podobný druh piva přišel na svět díky vídeňskému pivovarníkovi Antonu Dreherovi. Ten začal experimentovat se spodním kvašením a se sladem, který nechal sladovat déle za vyšších teplot než obvyklé světlé slady. Dnes se tento označuje jako vídeňský. Slavkovský vídeňský speciál je pivem vařeným jen z tohoto sladu a je tedy 100% single malt. Vyznačuje se jantarově měděnou barvou, střídmou hedvábnou sladovostí s oříškovým podtónem a kořeněnou chutí. Tento šarmantní gentleman je dokonalým společníkem grilovanému telecímu, jehněčímu a především kuřecímu masu, královskou symbiózu docílíte s příjemně kořeněným jídlem. Velice interesantní je paradoxně spojitost s mexickou kuchyní.

Léto

SLAVKOVSKÝ HELLES

Pivo – světlý ležák 12%, Obsah alkoholu: 5 % obj.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Jedná se o osvěžující sladový ležák často dostupný na jihu Bavorska a v Mnichově. Decentně hořké pivo se střední plností těla, středním řízem a vysokou pitelností. Svojí velmi světlou barvou, hustou sněhobílou pěnou a výraznou sladovou vůní se rozhodně nenechá zahanbit před Bavorskými kolegy. Poznejte další světový (německý) pivní styl, který Vám přiblíží právě Slavkovský Helles. K tomuhle příjemnému pivu nelze doporučit nic jiného než Bavorské vdolečky, tamní sekanou či bílé klobásy s kyselým zelím a kmínovým pečivem

Podzim

SLAVKOVSKÝ KAŠTAN

Pivo - polotmavý ležák 11%, obsah alkoholu: 4,4 % obj.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Polotmavý ležák uvařený ze tří druhu ječných sladu (plzeňský, bavorský, karamelový) dekokčním způsobem na dva rmuty. Chmeleno odrůdami Sládek a Hallertau. Středně hořké pivo s hustou bílou pěnou s velice příjemnou vůní chmele a lehkými tóny karamelu. Svojí žlutočervenou barvou připomíná opadané podzimní listí a je vskutku malebným nápojem hodícím se k přivítání podzimu. Plné tělo, nižší říz a vysoká pitelnost Slavkovského kaštanu svádí k opakovanému napití. Polotmavé ležáky se doplňují s tomatovými omáčkami a s pokrmy, kde se nešetří oreganem, bazalkou, fenyklem nebo perníkem.

Zima

SLAVKOVSKÝ NAKUŘOVANÝ LEŽÁK

Pivo – polotmavý ležák 12%, obsah alkoholu: 5 % obj.

Složení: pitná voda, ječné slady, chmelové pelety

Polotmavý spodně kvašený ležák uvařený ze čtyř druhů ječných sladů (plzeňský, bavorský, karamelový a nakuřovaný) dekokčním způsobem na dva rmuty. Chmeleno německou odrůdou Perle a Spalter z oblasti Hallertau. Pivo s jemnou kořenitostí a hořkostí, která se snoubí v ústech s decentně kouřovým nádechem. Slavkovský nakuřovaný ležák 12% je ideální volba pro chladnější dny strávené v oblíbené hospůdce, kde Vás tento Rauchmeister v doprovodu uzeného lososa, pečeného vepřového kolena či vyzrálého uzeného sýra překvapí svojí vysokou pitelností a vyváženou jemností.