Pěstitelská pálenice

Nabídka služeb

Slavkovský pivovar

Zpracování ovoce na pálenky je jedna z možností zakonzervování a zušlechtění původní suroviny do formy velice příjemného produktu – ušlechtilého destilátu.

V prostorách Slavkovského pivovaru jsme vystavěli Pěstitelskou pálenici se dvěma měděnými surovinovými kotli o objemech 150 a 300 litrů, které jsou vybaveny rektifikační kolonou. Zařízení se zabudovaným katalyzátorem splňuje nejpřísnější kritéria na obsah škodlivých látek v destilátu.

Toto zařízení, jakož i technologie minipivovaru, bylo dodáno firmou DESTILA s.r.o.

Destilujeme kvas dovezený pěstitelem. Do kotlů je ovocný kvas nasáván podtlakovou vývěvou, pomocí které lze kvas vysát přímo z vašich nádob z (vozíku) vašeho vozu.

Minimální množství kvasu pro jedno vypálení je 100 litrů, pokud má pěstitel k dispozici méně než 100 litrů (a zároveň více jak 70 litrů), bude mu připočítán příplatek za vypálení menšího množství ve výši 50 Kč.

Doba procesu pálení jedné várky je cca 2 h u menšího kotle (150L) a 2,5h u většího kotle (300L).

Po vypálení se většinou ředí destilát na 50% obj. alkoholu. Po dohodě je možno ředit i jinak, nebo si pěstitel může odnést destilát neředěný. Destilát u nás ředíme ZDARMA kvalitní upravenou vodou.

Pěstitel si poté odveze destilát domů ve svých nádobách.

Objednávka pálení

Kvasy přijímáme po telefonické dohodě nebo po ústní domluvě přímo v pálenici.

Příjem objednávek

Objednávky přijímáme na telefonním čísle 602 424 994

Provozní doba

Provozní doba je vázána na zájem a poptávky o naše služby.

Žádost o zpracování kvasu

Zde si můžete stáhnout Žádost o zpracování kvasu. Můžete ji vyplnit sami a odevzdat při dovezení kvasu do pálenice, nebo vám s vyplněním pomůže náš pracovník pálenice.

Zadost o zpracovani kvasu.pdf